PERLKA - dusíkaté vápno - 2,5kg

Kód: 1769
Značka: Fertistav
177 Kč
Na dotaz

Perlka – Dusíkaté vápno

Perlka je pozvolně se uvolňující hnojivo. Doba uvolňování dusíkatého vápna při vhodných klimatických podmínkách probíhá 2 měsíce. Dusíkaté vápno působí proti celé škále houbových chorob, má i účinek proti plevelům a dalším škodlivým činitelům (hmyzu a slimákům). Další výhodou je zcela mimořádná odolnost dusíkatého vápna vůči proplavování při nadměrných srážkách.

 

Po hnojení dusíkatým vápnem se rostlinám lépe rozvíjí kořenová vlášení – rhizosféra – tím se zlepšuje možnost příjmu živin včetně mikroprvků rostlinami. Velmi příznivý efekt má CaO obsažený v Perlce – zlepšuje velmi rychle strukturu půdy a vápník se stává pro rostliny rychle využitelný.

Jak Perlka funguje?

Dusíkaté vápno se postupně rozkládá na tři formy dusíku: čpavkovou, močovinovou a dusičnanovou. Druhá cesta rozkladu Perlky běží přes dikyanamid vápenatý – jde o pomalou cestu rozkladu s vedlejšími dezinfekčními účinky dusíkatého vápna.

Perlka má tyto výhody:

·        Postupně uvolňuje N minimálně po dobu 6 – 8 týdnů

·        Zdravý a vyvážený růst

·        Stimuluje růst kořenů

·        Zastavuje okyselování půd

·        Redukuje slimáky a další škůdce Likvidace a odpuzení živočišných škůdců v půdě – háďátka, bejlomorky, ponravy, drátovce, slimáky a další

·        Rychleji rozkládá posklizňové zbytky

·        Chrání rostliny proti chorobám

·        Snižuje ztráty dusíku vyplavováním

·        Obsahuje nejvíce Ca ze všech dusíkatých hnojiv ve vodorozpustné formě

·        Stimuluje a podporuje biologickou aktivitu půdy

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení