PERLKA - dusíkaté vápno - 2,5kg

Kód: 1769
Značka: Fertistav
205 Kč
Na dotaz

Perlka – Dusíkaté vápno

Perlka je pozvolně se uvolňující hnojivo. Doba uvolňování dusíkatého vápna při vhodných klimatických podmínkách probíhá 2 měsíce. Dusíkaté vápno působí proti celé škále houbových chorob, má i účinek proti plevelům a dalším škodlivým činitelům (hmyzu a slimákům). Další výhodou je zcela mimořádná odolnost dusíkatého vápna vůči proplavování při nadměrných srážkách.

 

Po hnojení dusíkatým vápnem se rostlinám lépe rozvíjí kořenová vlášení – rhizosféra – tím se zlepšuje možnost příjmu živin včetně mikroprvků rostlinami. Velmi příznivý efekt má CaO obsažený v Perlce – zlepšuje velmi rychle strukturu půdy a vápník se stává pro rostliny rychle využitelný.

Jak Perlka funguje?

Dusíkaté vápno se postupně rozkládá na tři formy dusíku: čpavkovou, močovinovou a dusičnanovou. Druhá cesta rozkladu Perlky běží přes dikyanamid vápenatý – jde o pomalou cestu rozkladu s vedlejšími dezinfekčními účinky dusíkatého vápna.

Perlka má tyto výhody:

·        Postupně uvolňuje N minimálně po dobu 6 – 8 týdnů

·        Zdravý a vyvážený růst

·        Stimuluje růst kořenů

·        Zastavuje okyselování půd

·        Redukuje slimáky a další škůdce Likvidace a odpuzení živočišných škůdců v půdě – háďátka, bejlomorky, ponravy, drátovce, slimáky a další

·        Rychleji rozkládá posklizňové zbytky

·        Chrání rostliny proti chorobám

·        Snižuje ztráty dusíku vyplavováním

·        Obsahuje nejvíce Ca ze všech dusíkatých hnojiv ve vodorozpustné formě

·        Stimuluje a podporuje biologickou aktivitu půdy